I Jubileuszowa wystawa 40-lecia PSPT w naszej siedzibie – Klubie „KRĄG”

Obchody jubileuszu, ambitnie zaplanowane – udało się w pełni z sukcesem zrealizować.

Mimo szalejącej od blisko dwóch lat pandemii, odosobnienia, ograniczonych możliwości organizacyjnych, planowane dwie wystawy, przenieść trzeba było na ostatnie miesiące 2021 roku – gdy odrobinę zelżały obostrzenia pandemiczne.

I tak, jak zwykle – pierwsza wystawa – odbyła się w naszej siedzibie – Klubie „KRĄG”, miejscu nam najbliższym. Wydany i opracowany przez nas folder wystawy, najlepiej zaprezentuje artystów i wystawiane prace.

(okładka ) folder

O zaplanowanym na piątek, 5 listopada 2021 r., uroczysty wernisaż informowały zaproszenia oraz plakat. Był to miły, pełen wrażeń wieczór. Cieszyliśmy się, że można było się spotkać. Wprawdzie maseczki na twarzach – signum temporis – przypominały o zagrożeniach, ale przyzwyczajeni już do tej trudnej rzeczywistości – poddaliśmy się nastrojowi uroczystości. Spotkanie uświetnili przybyli goście – była z nami Radna Miasta Poznania, Lidia Dudziak oraz przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego, wręczająca Izabelli Hermanowskiej odznakę honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”, członkowie Rady Osiedla, liderzy zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i związków twórczych, z którym współpracujemy. Byli też artyści zaproszeni do udziału w obu wystawach. Bogato zastawione stoły, zwyczajowy, jubileuszowy tort – rozmowy, wystawa – wszystko to składało się na niezwykle udany wieczór.

Z ogromną satysfakcją członkowie stowarzyszenia przyjęli Łazarską Nagrodę Artystyczną 2021  przyznaną stowarzyszeniu oraz liczne listy gratulacyjne.