Znana i ceniona artystka zaprezentowała na wystawie szereg prac, które są wyrazem jej bogatych i różnorodnych zainteresowań.

Zanim goście zaczęli podziwiać ekspozycje Małgosia mówiła o swoich pracach, o swoich artystycznych wyborach, o swoich zainteresowaniach a uzupełnieniem był film – dzieło Janusza Hellera i Wojtka Wysockiego – ukazujący w ciekawej warsztatowo technice – wybrane obrazy.

Podobnie jak w kwietniu – i na tej wystawie pojawiła się tkanina, tym razem jedwab, na którym z niezwykłą wprawą i precyzją artystka wyczarowała kwiaty, ptaki, koty, esy-floresy, a wszystko w oryginalnej kolorystyce, bajeczne w treści i formie.

Szale, chusty, suknie i bluzki – zaprojektowane i wymalowane przez Małgosię.

Tę niezwykłą kreskę podziwiać można było na rysunkach, licznych akwarelach, akrylach, jedwabiu i ilustracjach książkowych. Tworzywem stały się także stare cegły, które Małgosia przeobraziła w ciekawe „kafelki”, ozdoby tarasu, półek czy ogrodu. Z ogromnym zainteresowaniem spotkała się prezentacja twórczego warsztatu – upiętego na ramie jedwabiu, który pod wprawną ręką artystki, zmienił się w barwną chustę z rajskim ptakiem.

Muzyka, kawa, herbata i pyszny – upieczony przez artystkę placek – kolejne twórcze działania ! – towarzyszyły rozmowom zgromadzonych na wernisażu gości.

To kolejny, udany i inspirujący wernisaż.

O artystce słów kilka w folderku, o wystawie – fotografie – Anny Klimaszewskiej i Jagody Pawelczak.

Małgorzata Zgoła – „Malarstwo”

Tym razem w Galerii KRĄG zagości Małgorzata Zgoła, artystka o szerokich zainteresowaniach i bogatej twórczości. Uprawia malarstwo i rysunek, znana jest także z malarstwa na jedwabiu. Niezwykła biegłość warsztatowa, wyobraźnia, wyczucie koloru i rysunku sprawiają, że powstają prace niezwykle atrakcyjne. Stworzyła własna technikę malarstwa na płótnie i papierze, jak i na jedwabiu, na którym tworzy obrazy, ale i formy użytkowe. Projektuje ubiory i na nich maluje, m.in. zaprojektowane, wykonane i wymalowane bluzki. Chętnie dzieli się swymi twórczymi doświadczeniami, prowadzi warsztaty dla dzieci i seniorów, propagując m.in. malarstwo na jedwabiu. Na licznych wystawach – artystka prezentuje swe prace malarskie, rysunki, malowidła na jedwabiu, a także – na cegłach.

W polu jej zainteresowań jest także książka, jej tekst, szata graficzna, ilustracje. Najbliższe jej są książki dla dzieci i tomiki poezji. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą zaowocowały dodatkową specjalizacją – logopedy; słowem – nic co ludzkie – nie jest artystce obce.

Prace Małgorzaty cieszą się dużym powodzeniem, prezentowane są na licznych wystawach w kraju a także za granicą; znajdują się w zbiorach prywatnych na terenie Niemiec oraz USA.

Izabella Hermanowska